fbpx Skip to main content

1- Sharksline’ı her kullanımdan önce 4 dakika boyunca kaynatmalı mıyım?

Hayır, sadece ilk kullanımda 4 dakika kaynatmanız gerekir. Sharksline’ınızı 4 dakika kaynatarak özel dişlik yapısının dişlerinizin formunu alması sağlayabilirsiniz. Sonraki kullanımlarda temizlemek için suya tutmanız yeterli olur. Daha iyi sterilizasyon için dişlikleri çıkarıp kaynamış suda, 40 saniye bekletebilirsiniz.(Haftada bir yapılması tavsiye edilir.)

2- Sharksline’ı muadillerinden ayıran en önemli özeliği nedir?

Sharksline, sağlıklı ortamda çıplak el değmeden üretilmiştir. FDA onaylı gıda sınıfı silikon kullanılır ve her ürün kalite kontrol onayı aldıktan sonra gönderilir. Ürünün tasarımı dünya üzerinde özgün, tektir. Yıllarca yapılan Ar-Ge sonuçlarına göre en ergonomik tasarım ile tescillenmiştir. Yapılan çalışmalar sonucu Türkiye’nin çene ve yüz anatomisi incelenerek, bu konuda uzmanlar ile çalışarak en kusursuz sertlik ve tasarım amaçlanmıştır.

Özel dişlik yapısıyla her bireyin kendine ait diş formunu alır. Kaymadan en konforlu ve eğlenceli şekilde dişlerinize uyum sağlar. Diş ve diş eti sağlığınızı etkilemeden egzersizleriniz sırasında ağzınızdan ürün kaymadan en keyifli şekilde kullanabilirsiniz.

Tasarımın ön kısmında bulunan baklava geometrik şekil ile dudak hareketlerine olanak sağlar. Bu muadillerine göre yüzdeki kasları daha fazla çalıştırmasına yardımcı olur. Sharksline kesinlikle nerde üretildiği belli olmayan, coğrafi konumun anatomik yapısı incelenmemiş olan ve Çin’de üretilen ürünlerle karıştırılmamalıdır.

3- Sharksline dişliklerini doğru ısıramadım. Ne yapmalıyım?

Merak etmeyin! Sharksline kutularının içinde yedek bir dişlik seti ve kolye ipi bulunmaktadır. Eğer iki denemede de başarılı olamazsanız Sharksline web sitesinden dişlik alımı yapabilirsiniz.

4- Sharksline’ı uzun zamandır, düzenli olarak kullanıyorum ama bir etkisini görmüyorum? Gerçekten işe yarıyor mu?

Sharksline, bir egzersiz aletidir. Nasıl ki bir sporcu antrenmana başladığında belli bir ağırlıkla başlarsa Sharksline ile de belli bir sertlikle başlanması gerekir. Fitness yaparken eğer ki fazla ağırlık ile çalışmaya başlarsanız sakatlanmalara sebebiyet vereceği gibi Sharksline kullanırken de seviye talimatlarına uymalısınız.

Her bireyin vücudunda oldukça fazla kas kütlesi bulunur. Bu kasların estetik ve sağlıklı görünmesi için egzersiz programınızı, diyet planıyla desteklemeniz gerekir. Hızlı ve net bir değişim için mutlaka uygun bir diyet planı uygulayın.

5- Sharksline kullandıktan sonra ağrım oldu. Ne yapmalıyım?

Ağrı hissettiğiniz zaman egzersizlere ara verin. Ara vermenize rağmen şikâyetleriniz 3 günden fazla devam ederse en yakın doktora başvurmanızı öneririz.

6- Sharksline’da neden 3 seviye var? 3. Seviyeden başlasam olmaz mı?

Sharksline, bir egzersiz aletidir. Nasıl ki bir sporcu antrenmana başladığında belli bir ağırlıkla başlarsa Sharksline ile de belli bir sertlikle başlanması gerekir. Eğer hazır olmadığınız bir sertlik ile çalışmaya başlarsanız sakatlamalar veya ağrı gibi şikayetler ile karşılaşabilirsiniz.

7- Sharksline’ı dişliksiz kullanabilir miyim?

Sharksline’larınızı kesinlikle dişliksiz kullanmamalısınız. Çünkü yapmış olduğumuz araştırmalara göre diş ve diş eti sağlığı için en uygun, konforlu şekildeki kullanım dişliklerle olacaktır.

Dişliksiz kullanımlarda, diş eti sağlığına olumsuz etki ve kanamalar meydana gelebilir. Eğer dişliksiz kullanma isteğiniz düzgün ısırılamamış dişliklerden dolayı ise yeni dişlik seti satın alabilirsiniz.

8- Sharksline’ı ne sıklıkla kullanmalıyım?
  1. Hafta: Seviye 1 ile başlayın.

– Her gün maksimum 5-10 set gerçekleştirin

  1. Hafta: Seviye 1 ile devam edin.

– Set sayısı ekleyin ve yoğunluğu artırın

3-6 Hafta: Seviye 2 ile devam edin.

– Her gün 5-10 set gerçekleştirin. Git gide yoğunluğu artırın.

  1. Hafta+ : Seviye 3’e geçin.

– Her gün 5-10 set gerçekleştirin.

9- Sharksline metabolizmamı artırır mı?

Yiyecekleri çiğnemek ve sindirmek enerji gerektirir ve dolayısıyla metabolizmanızı hızlandırır. Metabolizma hızınız yaşınız, kilonuz ve cinsiyetinizden etkilenen doğal bir süreçtir. Fiziksel aktivite aynı zamanda metabolizmanızı da hızlandırır. Sharskline ile egzersiz yapmak çene kaslarınızı çalıştırır, bu sayede enerji yakımı sağlar.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki günde 20 dakika çiğneme hareketi yapmak 67 kalori yakmanıza ve metabolizma hızınızın %5 artmasına sebep olur.

10- Sharksline, dişlerime zarar verir mi?

Hayır, Sharksline kullanım esnasında dişlerinizi asla incitmez. Ergonomik tasarımı ile dişlerinize tam uyum sağlar.